DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 23.12.2020 23:47:33 

SOUKROMÉ  NEŘESTI  Jaroslavy Brokešové

Fotoserial z vystoupení

ČÁSLAV ZAŽILA SOUKROMÉ NEŘESTI

26.9.2006

 

Dnešní den začal opravdu velice skvěle. Sluníčko hřálo už od rána, já stála na nádraží v Úvalech a dopřávala si jeho paprsků. Nechtěla jsem nechat nic náhodě, a tak jsem se vypravila do města Čáslav jako předvoj věcí příštích. Naštěstí se nikdo neptal, kam jedu, protože obtěžkána zavazadly jsem vypadala jak turistka na cestě k moři. Asi by se mi jen těžko vykládalo, že jsem na cestě ke hvězdám,  a to už dnešní večer.

image

… a udělala jsem dobře, že jsem jela dřív, než dorazili ostatní. Mohla jsem si na místě ještě vše promyslet a samozřejmě realizovat svou první neřest v bufetu naproti Dusíkovu divadlu,  při dršťkové polévce (výborná – doporučuji) s Dačickým pohárem, na který jsem byla pozvána od místních štamgastů.

Erioni dorazili okolo čtvrté a hned se pustili do práce. Ono postavit profesionální techniku a vše co se okolo toho děje, dá zabrat, ale profíci se nezapřou, a tak už za hodinu se mohla dělat první zvuková zkouška.

 image

… a pak autem až z Prahy přijely dlouho očekávané hvězdy!

 

image

Zpěvák JOSEF IX. na sedadle spolujezdce (nechci to nazývat jinak)

 

image

 

Stále šarmantní a s osobitým úsměvem na každém kroku herečka a moderátorka pořadu SEXY ŽIVOT na rádiu Frekvence 1 - Jitka ASTEROVÁ coby dnešní V.I.P. host … a překvapení večera (poznáváte ji?)

slečna MADONNA, neboli nejlepší tuzemská imitátorka této zpěvačky světového formátu

(pánové, ale nežádejte ji o ruku, už je zadaná)

 

image

 

 Poslední úpravy a jdeme na to!

. image

 

Úderem sedmé hodiny se rozezní první tóny úvodní znělky a já vcházím na prkna, co znamenají svět. Musím říci, že čáslavské publikum je dost náročné, ale jak víte, mě nic nerozhodí, a tak po úvodním „Dámy a pánové, SOUKROMÉ NEŘESTI právě začínají, buďte všichni vítáni", to plným sálem nad moje očekávání bouří potleskem. O to větší aplaus nastal v okamžiku příchodu Jitky Asterové (dále ASTERKY), která stanula po mém boku.  Pánové, fakt je to "kus ženský", tedy já "bejt" chlap…

 

 

 

image

 

 

 

... buďte v klidu, chlap (už) fakt nejsem a Jitka prý není na ženské, to na ujasněnou, aby nevznikly zbytečné drby, které stejně časem vzniknou, ale to je šoubyznys a novinový papír něco snese. Asi čekáte, že Vám budu dopodrobna líčit, co se dělo, ale to Vám přeci nemohu udělat a připravit Vás tak o zážitek z příštích vystoupení. Jitka je profesionálka a velice vtipně a pohotově odpovídala na mé zákeřné otázky a tak toho zůstalo mnoho nezodpovězeno. Snad jen to, že se před všemi přiznala, že není žádná celebrita (což jí nevěřím), a že chlapy si zve domů jen když jí teče … (smích) vodovod, a že stále touží po hlavní filmové roli... a že se jí to vše splní, což jí zase věřím a z celého srdce přeji, neboť Jitka je krom všeho tak skvělý člověk, že až se bude točit film o mně, tak bude první, kdo tu velkou roli dostane.

 

image

Aby tomu dala pořádný důraz, tak to rozbalila s Madonnou, přičemž diváci se mohli utleskat.

Ona Madonnka je také pěkné číslo, hlavně její „Vyjádři se“ zvedalo jak jinak než konzervativní publikum z plyšem potažených křesel.

 

 image 

 

Na Madonnu musím prozradit, že se známe již skoro deset let a po dlouhou dobu mého působení v travesti souborech jsme zvládli řadu vystoupení jak v tuzemsku, tak v zahraničí. Snad proto jsem se nechala unést nostalgií, oblékla si na její popud své růžové šaty a „střihla“ si jeden „RŮŽOVÝ BONBON“, což bylo mé v minulosti nejlepší číslo, které Asterka okomentovala se slovy, že nic otřesnějšího ještě v životě neviděla - NE, NE, NE! Travestie už v životě dělat nebudu a jsem ráda že už ani nemůžu, protože když holka paroduje holku, tak je to podvod. Neřestí mám plno, tak si tuto mohu pro příště odpustit.

 

image

 

Josef IX. ukázal všem svým songem „PRINCEZNA“, že ať vzezřením rockera, je velký romantik, a taky že dokáže zpívat bez techniky, což si málokterý profesionál dovolí. Druhá písnička "ŽHAVÁ  LÁVA" zase rozžhavila mě, a tak jsem ho k radosti všech zúčastněných doprovodila (tedy já se budu ztrapňovat tak dlouho, až mně to jednou vyjde). Pepa se nám také svěřil, jaké to bylo, když začínal svou kariéru, a také pořád pokukoval po Jitce, až jsem je málem musela rozsadit.

image 

… k čemuž nedošlo, protože jsem pokračovala v překvapení pro diváky. A překvapení bylo velké. Hlavně pro jednu náhodně vybranou divačku (neplánovaně), aby se i ona alespoň na chvíli stala „vyvolenou" a celebritou k tomu, a vychutnala si ten nezapomenutelný zážitek rozžhavených reflektorů a jevištní atmosféry. Vážení přátelé, vžijte se do pocitů takového člověka, může se to stát příště Vám. Překvapeni jsme byli ale hlavně my, protože paní se jmenovala také Jitka, tak jsme v závěru měli Jitky dvě. Aby to neměla jednoduché, tak jsme ji všichni náležitě vyzpovídali, a aby jí to všichni záviděli, tak dostala čestnou vstupenku na náš ples SOUKROMÝCH NEŘESTÍ, který se bude konat patrně příští rok. A když by náhodou ne, no tak má alespoň památku.  

image

A už se chystal závěr našeho vystoupení, ale ještě před ním jsem pozvala ke stolu kapelníka hudební skupiny Erion Jirku Fejta, který nám vyprávěl vše od založení kapely, která po více jak desetileté činnosti dosáhla na naší scéně velkých úspěchů.

Však se o ní můžete dočíst na web. stránkách www.erion.cz

 

V průběhu vystoupení již zazněl hit kapely s názvem „ZASNĚŽENÝ  MOŘE“, a tím také udržel obecenstvo do následujícího samostatného koncertu této kapely, která svým irským vlivem a mladým obsazením okouzlila celou místní veřejnost.

 

 

image

 …. ještě foto na závěr, a jede se domů 

image

A už teď se můžeme všichni těšit, protože za pár dní, a to 12.10., označíme svou pomyslnou vlaječkou lázeňské město Poděbrady, kam se společně s Jitkou Asterovou vypravíme. Nebudu předbíhat událostem, ale jisté je, že až se večer nad kolonádou rozzáří hvězdičky a stínem na květinových hodinách ukáží něco po půl osmé, rozezní se v divadle Na Kovárně první tóny a Vy uslyšíte: „Dámy a pánové, SOUKROMÉ NEŘESTI právě začínají, buďte všichni vítáni!“